EK-4 

YÜZME HAVUZU KULLANMA KURALLARI

1.      Mevsim ve hava koşullarının uygun olduğu günlerde saat 08.00 ile 20.00 arasında havuz kullanıma açık olup, 08.00 ile 18.00 saatleri arasında havuz görevlisi cankurtaran  bulunmaktadır. Yukarıda belirtilen saatler dışında havuz kullanıma kapalıdır.        (PAZARTESİ günleri 08.00–12.00 saatleri arası genel bakım ve temizlik için havuz kapalıdır).

2.      Havuz kapasitesi site sakinlerinin kullanımına yetecek kadar olduğundan, dışarıdan misafir getirilmesi yasaklanmıştır.

3.      Havuza ve havuz bölgesine, 12 yaşın altındaki küçük çocuklar ebeveynsiz giremez. Bu gibi durumlarda ebeveynsiz çocuklar havuz görevlisi tarafından havuz bölgesi dışına çıkartılacaklardır. Site Yönetimi, belirlenen yaş grubunun altında olup ta ebeveynsiz havuza giren çocuklar ile ilgili hiçbir sorumluluk taşımamaktadır.

4.      Havuz görevlisinin talimatlarına uyulması uygar ortamın ve koruparklıların sağlık ve güvenliği için şarttır.

5.      Havuz bölgesine ayakkabı ve günlük kıyafet ile girilemez. Site içinde kullanılmış olan terlik,  tokyo vs. ile havuz bölgesine, giriş merdivenleri önündeki ilaçlı sudan geçtikten sonra girilir ve havuz bölgesindeki duşta terlik ve ayaklar yıkanmalıdır(Havuz bölgesine lütfen çim alanların içinden geçerek girmeyiniz).  

6.      Her havuza giriş öncesi duş alınması gerekmektedir. Duşlarda şampuan, sabun vb. malzeme kullanılmaması kaymaları önleyecektir.(Duş almadan havuza giren bir kişi 20 m3 suyu kirletir. Duş alırsa bu miktar 2 m3 suya düşer). 

7.      Havuz çevresinin zemini ıslandığında kaygan olabilir. Lütfen dikkatli olunuz. 

8.      Vücudunuzda deri enfeksiyonu, açık yara veya kesikler varsa kendinizin ve komşularınızın hijyeni açısından havuzu girmeyiniz.   

9.      Havuz çevresindeki demirbaşlara (şezlong, şemsiye, sandalye ve benzeri) havlu vb. malzemeler koyarak rezervasyon yapılamaz, konulan ve bırakılan malzemeler havuz görevlisi tarafından toplanacaktır.

10.  Havuz kenarındaki demirbaşlar, havuz bölgesi dışına çıkartılmaz ve dışarıdan şezlong ve benzeri eşya getirilemez. 

11.  Havuz demirbaşlarına hasar verenlerin hasar bedelleri ilgili şahıslardan tahsil edilir. 

12.  Havuz ve çevresine evcil hayvan sokulması kesinlikle yasaktır.

13.  Havuza giren site sakinlerinin can güvenliğinden, site yönetimi veya güvenlik personeli sorumlu değildir.

14.  Havuz bölgesinde ve çevresinde koşulmamalı, tehlike yaratacak şakalar yapılmamalı, top oynanmamalı ve etrafı rahatsız edici davranışlarda bulunulmamalıdır(yüksek ses vb.). 

15.  Havuz bölgesine yağlı, kokulu yiyecek getirmeyiniz.

16.  Çöplerinizi çöp kutularına, sigara izmaritlerini ise küllüklerine atmanız önemle rica olunur.

17.  Çocukların havuza girmeden önce tuvalete gitmesi ebeveynleri tarafından sağlanmalıdır. Bez kullanmakta olan çocukların bezleri ile havuzlara sokulmaması rica olunur. 

18.  Havuzda bone kullanılması sağlık bilgisi açısından mecburidir.

19.  Havuz ve güneşlenme bölgesi dışında (bahçede, blok içlerinde, koridorlarda ve asansörlerde) mayo ile dolaşılmamasına özellikle dikkat edilmelidir.

20.  Havuzumuzun derinliği azami 1.95 seviyesinde olduğundan dikkatli olunması rica olunur.

21.  Yüzme bilmeyen ve sağlık sorunları bulunanların yetişkin dahi olsa yanlarında refakatçi olmaksızın havuzu kullanmaları tehlikelidir.

22.  Havuz içinde Şişme Bot, Şişme Yatak ve benzerlerinin kullanılması yasaktır.

23.  Havuz görevlisi site sakinlerine gerektiğinde uyarı yapmak, kullanılmayan şezlonglardaki havlu ve kişisel eşyaları alıkoyarak uzaklaştırmak ve ayrıca kurallara uymayan kişileri de uzaklaştırmak konularında, site yönetim kurulunca Yetkilendirilmiştir.

24.  Havuzu kullanan site sakinlerinin sağlığı, huzuru ve emniyeti için yukarıda belirtilen kurallara uymaları, uymayanları nazikçe uyarmaları önemle rica olunur.

Güzel sitemizin uygar ve nezih ortamında iyi bir yaz dileği ile.

Korupark Evleri Site Yönetim Kurulu